Universal Mobile Keyboard od Microsoft

Często łapię się na tym, że chętnie bym coś napisał, np. następny wpis na microsoftowy.pl. Ale przed komputerem do pracy nie mam już ochoty i siły siedzieć, laptopa nie posiadam a na tablecie, czy o zgrozo, smartfonie to pisanie czegoś dłuższego niż tweet czy SMS to koszmar. Idealnym rozwiązaniem wydaje się nabyć klawiaturę bezprzewodową, sparować ją ze swoim sprzętem i dać ponieść się wenie. Czy jest to rozwiązanie praktyczne? Zapraszam do lektury recenzji klawiatury Universal Mobile Keyboard.

Universal Mobile Keybord

Mój wybór padł na Universal Mobile Keyboard od Microsoft. Powiecie: „fanboy”. Nie. Po prostu przeczytałem recenzje innych użytkowników i zaryzykowałem.
I wiecie co? Warto było poświęcić 250zł na to akcesorium.

IMG_1856

Już samo wyjęcie produktu z bardzo estetycznego pudełka uświadamia nam, że mamy do czynienia z produktem klasy premium. Elegancka, miła w dotyku gumowa obudowa, w moim przypadku koloru szarego, chroni klawisze a jednocześnie – po otwarciu – pełni rolę funkcjonalnej podstawki pod telefon czy tablet. Akcesorium jest idealnych rozmiarów jeśli bierzemy pod uwagę mobilność naszego zestawu do pisania. Klawisze mogłyby być odrobinę większe ale po co skoro? To kompromis między praktycznością a komfortem. Jeśli ktoś musi mieć 100% tego drugiego to niech zainwestuje w pełnowymiarową klawiaturę. I jeszcze dwa słowa o wadze. Universal Mobile Keyboard czuć podnosząc ją jedną ręką. Dla mnie to zaleta. Oczywiście nie mówię, że jest ciężka – po prostu nie jest zbyt lekka, zabawkowa.Universal Mobile Keybord

W opakowaniu znajdziemy dołączony kable micro USB – USB do ładowania. Przyznam szczerze, że jeszcze nie rozładowała mi się na tyle abym musiał ją ładować. Nie wiem więc ile wytrzyma maksymalnie na jednym cyklu – z pewnością wystarczająco długo aby wyjeżdżając gdzieś na weekend ze spokojem popracować kilka, kilkanaście godzin.

Universal Mobile Keybord

Klawiatura Microsoftu działa z każdym systemem operacyjnym. Możemy ją sparować z iPhone, iPad (iOS), dowolnym telefonem lub tabletem z Androidem na pokładzie i oczywiście z urządzeniami z Windows 10. Do wyboru trybu pracy służy mały, fizyczny przełącznik umieszczony w prawym górnym rogu. Znakomicie działają klawisze funkcyjne, dzięki którym możemy pogłaśniać lub ściszać dźwięk, zatrzymywać film, przełączać się między oknami itp.

Samo pisanie jest przyjemne. Klawisze mogłyby mieć odrobinę większy skok ale to już według mnie czepianie się drobiazgów. Nie lubię pisać „na kolanach”.
W tym przypadku nie jest to ani wygodne, ani praktyczne. Dużo lepiej jest używać jej na blacie stołu lub biurka. Dla osób ceniących sobie pracę przy słabym świetle lub jego braku – zła wiadomość. Universal Mobile Keyboard nie posiada podświetlenia klawiszy. Szkoda, bo mógłbym wtedy napisać, że jest idealną klawiaturą. A tak podsumuję ją jako bardzo dobrą, solidnie wykonaną, pasującą jak ulał do torby, plecaka czy niewielkiej damskiej torebki.

Jeden komentarz do “Universal Mobile Keyboard od Microsoft”

Leave a Reply