Samsung Gear IconX – recenzja

Słuchawki bezprzewodowe Gear IconX od Samsunga to nie jest sprzęt do… słuchania muzyki. Tak. Dobrze przeczytaliście. To są słuchawki do słuchania muzyki podczas treningu!

Długo zastanawiałem się nad wyborem słuchawek do biegania (a raczej energicznego chodzenia). W grę wchodziły nowe AirPods od Apple lub właśnie IconX. Wybór padł na Samsunga z kilku powodów:

 1. Nie mam iPhone’a co bardzo ogranicza ich funkcjonalność

 2. IconX są dokanałowe i praktycznie ich nie widać

 3. IconX mają więcej funkcji i są wodoodporne

Design

Samsung Gear IconX wersje kolorystyczne
źródło: http://www.samsung.com/pl/wearables/gear-iconx-r150/SM-R150NZWAXEO/

Ich wygląd to oczywiście kwestia gustu. Mi podoba się w nich to, że są na tyle małe, że nie rzucają się w oczy. Ja posiadam wersję czarną. Można jednak je kupić także w kolorze białym i niebieskim. Producent zadbał o dopasowanie słuchawek do naszych uszu poprzez wymienne gumki w trzech rozmiarach. Są one dołączone do zestawu! Po wybraniu odpowiednich nie trzeba się martwić, że podczas biegu czy innych gwałtownych ćwiczeń i ruchów słuchawki wypadną Wam z uszu.

Samsung Gear IconX personalizacja
http://www.samsung.com/pl/wearables/gear-iconx-r150/SM-R150NZWAXEO/

Przechowujemy je w eleganckim, owalnym etui, który tak jak w przypadku AirPods  od Apple, pełni funkcję power banku. Pozwala naładować słuchawki dwukrotnie. Dodatkowo, wykorzystując znajdujący się w nim port micro-USB, możemy połączyć słuchawki z telefonem z Androidem 4.4+ (i min. 1,5 GB pamięci RAM) i wgrać do słuchawek muzykę lub podcasty. Mamy na to aż 4GB miejsca!

Samsung Gear IconX etui power bank
źródło: http://www.samsung.com/pl/wearables/gear-iconx-r150/SM-R150NZWAXEO/

Funkcjonalność

Jak wspomniałem słuchawki Gear IconX mają więcej funkcji niż inne tego typu produkty. Ich specyfikacja przedstawia się imponująco:

 • pulsometr

 • krokomierz

 • sugerowane obciążenia

 • wbudowany odtwarzacz muzyczny

 • sterowanie dotykiem

 • 4GB pamięci

 • tryb odgłosów otoczenia

 • możliwość rozmowy (przez telefon)

 

Jak to działa w praktyce? Dzięki IconX możemy wyjść pobiegać bez telefonu. Słuchawki zliczą nam przebyty dystans, tempo, puls, czas treningu, spalone kalorie. Jak zatrzymamy się na chwilę aby zaczerpnąć wody – słuchawki automatycznie wykryją taką przerwę. W międzyczasie cały czas słuchamy muzyki, a zbliżając się do ruchliwej drogi włączamy tryb odgłosów otoczenia i słyszymy czy nie przejedzie nas zaraz samochód. Zaczęło padać. Nic nie szkodzi – biegniemy dalej (słuchawki oficjalnie nie są wodoodporne tylko odporne na zachlapania ale w zupełności to wystarczy. Do wanny z nimi nie wchodźcie). Po powrocie do domu synchronizuje się wszystko samo, automatycznie, z aplikacją S-Health lub Google Fit. Amajzing!  P.S Słuchawki nie posiadają GPS dlatego bez telefonu w kieszeni nie nałożą nam trasy na mapę.

Samsung Gear IconX i S7 Edge
źródło: http://www.samsung.com/pl/wearables/gear-iconx-r150/SM-R150NZWAXEO/

Podsumowanie

Słuchawki Samsung Gear IconX są bardzo praktyczne dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Pozwalają zbierać dane o aktywności bez konieczności posiadania ze sobą telefonu czy smart zegarka. Pod tym względem są bezkonkurencyjne. Jednak ze względu na szybki drenaż baterii (około 3 godzin przy treningu i muzyce słuchanej z ich pamięci – tylko półtorej godziny, a w praktyce godzina jeśli muzykę streamujemy z telefonu!) odradzam je osobom, które szukają, po prostu, słuchawek Bluetooth do swojego smartfona. To jest produkt dla osób, które chcą się poruszać i przy okazji, podczas treningu, posłuchać muzyki. A nie tylko słuchać muzyki.

P.S Na koniec coś o jakości dźwięku – to przecież słuchawki. Jest dobra, poprawna. Nic wyjątkowego i zachwycającego. Ale wstydu nie ma.

P.S 2 Słuchawki pozostawione w etui rozładowuję się same dosyć szybko. Nie wiem czy tylko ja tego doświadczam czy jest to ich cecha. Warto pamiętać, żeby przed każdym treningiem podładować etui. Inaczej czeka nas niemiła niespodzianka…

Leave a Reply