Microsoft Band 2 najlepszą opaską fitness

Eksperyment przeprowadzony przez specjalistów udowodnił, że z dostępnych obecnie na rynku opasek fitnessowych to Microsoft Band 2 prezentuje najbliższe prawdzie wyniki pomiaru tętna, dystansu i spalonych kalorii.

Oczywiście nie bierzemy pod uwagę specjalistycznych narzędzi pomagającym profesjonalnym sportowcom w uprawianiu sportu. Autorzy testu skupili się na najbardziej popularnych produktach: Apple Watch, Microsoft Band 2, FitBit Charge HR oraz Garmin Vivosmart HR. Szczegóły eksperymentu znajdziecie w poniższym filmie:

Opaska Microsoft Band 2 to bardzo kuszące urządzenie – nawet dla posiadacza iPhone’a. Nie jest tak elegancka jak konkurent od Apple ale ma wbudowany odbiornik GPS, co już jest ogromnym plusem, oraz dużo lepiej rozwiniętą aplikację Microsoft Health do zbierania i analizowania danych. Obecnie Microsoft Band 2 zyskał dodatkową funkcję – „eksplorację terenu”. Po wybraniu jej z menu urządzenia opaska śledzi i analizuje naszą trasę, tętno, spalone kalorie, zmianę wysokości oraz pozwala dodawać punkty POI, do których możemy wrócić. Zobaczcie zresztą sami:

Microsoft Band 2 jest urządzeniem, które bardzo chciałbym mieć. Powstrzymuje mnie przed zakupem fakt, że nie można za jej pomocą na iPhone:

  • odebrać połączenia głosowego
  • odpowiedzieć na wiadomość/mail (podyktować po polsku treść)
  • korzystać z Cortany

Te trzy kluczowe elementy sprawiają, że podczas zwykłego dnia, kiedy nie mam czasu i ochoty biegać i sprawdzać statystyk przebytego dystansu, bardzo by mi brakowało Apple Watch. A jeśli Ty drogi czytelniku nie masz takich obaw i problemów to Microsoft Band 2 jest urządzeniem, które mogę z czystym sumieniem polecić.

P.S Zapraszam na 3 odcinek podcastu O technologiach, w którym rozmawiam z Bartkiem Barłowskim o mobilnych programach pocztowych. I nie tylko.

Podcast E03 Mobilne programy pocztowe na iOS

 

Leave a Reply