LG Watch Sport

LG Watch Sport jako flagowe urządzenie powstałe z partnerstwa Google i LG z Android Wear 2.0 wprowadził mnie w konsternację. Z jednej strony niezwykle przemyślany i użyteczny hardware i software, z drugiej – bardzo dyskusyjny wygląd i słaba wydajność. W skrócie: olbrzymi kompromis. 

LG Watch Sport posiada wszystko co powinien mieć topowy smartwatch. Czujnik tętna, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC i LTE! Tak, modem LTE na kartę nano-SIM (na chwilę obecną tylko amarykańska sieć AT&T wspiera ten model) pozwala całkowicie UNIEZALEŻNIĆ zegarek od telefonu. Możemy pobierać aplikację z Google Play bezpośrednio na smartwatcha! To milowy krok w rozwoju tego typu urządzeń. GPS pozwala na monitorowanie naszej aktywności fizycznej czy nawigowanie w mapach Google. Moduł NFC pozwala na zakupy przy pomocy Android Pay w sklepie. To wszystko bez konieczności posiadania przy sobie telefonu!  Nowy Android Wear 2.0 jest zdecydowanie ładniejszy i milszy w obsłudze w porównaniu do pierwszej odsłony. Jednak potrzebuje więcej mocy obliczeniowej do płynnego działania, której LG Watch Sport… nie posiada. Tak, zrobili coś co jest genialne ale tylko w teorii. Nie rozumiem. Dlaczego?? Ten zegarek to byłby absolutny hit gdyby zastosowano lepsze podzespoły, pełną wodoodporność (a nie tylko IP68) oraz bardziej przemyślano konstrukcję samego urządzenia. LG Watch Sport jest po prostu… brzydki. Aby zmieścić wszystkie czujniki i modemy część umieszczono w opasce, przez co jest nieelastyczna, gruba i nie wymienialna. Sam zegarek także jest bardzo gruby i bardziej przypomina gadżet dla nastolatka niż element garderoby pracownika biurowego.

LG Watch Sport od Google
źródło: http://www.lg.com/us/smart-watches/lg-W280A-sport

Bardzo liczyłem, że Google odpowie na konkurencyjne rozwiązania. Niestety wyszło jak z telefonem Pixel. Oprogramowanie i funkcjonalność: super. Wygląd i wykonanie – słabo.

LG Watch Sport - wielki kompromis
źródło: http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2017/02/Watch-Sport-Unboxing-10.jpg

A wy? Co sądzicie?

Leave a Reply