Kopia zapasowa zdjęć z usługi Google Zdjęcia na dysku naszego komputera

Tym razem pokażę Wam w jaki sposób archiwizować wasze zdjęcia i filmy trzymane w usłudze Google Zdjęcia na dysku twardym waszego komputera.

W jednym z odcinków mojego podcastu o technologiach, w rozmowie z Bartkiem Barłowskim, powiedziałem porównując bibliotekę zdjęć od Apple do Google Photos, że zdjęcia trzymane w serwisie Apple możemy przechowywać lokalnie – na dysku, i że jest to niewątpliwa zaleta tego rozwiązania. Jednak w przypadku Zdjęć Google możemy uzyskać taki sam efekt. Musimy tylko włączyć odpowiednią opcję w osobnej aplikacji – Dysk. Jest to bardzo proste – zobaczcie sami.

Po zalogowaniu na nasze konto Google otwieramy aplikację Dysk. Wchodzimy w ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu w ustawienia i zaznaczamy opcję „Utwórz folder dla zdjęć Google – Dodawaj automatycznie zdjęcia Google do folderu na Moim Dysku”.

Dzięki temu rozwiązaniu na naszym dysku Google pojawi się nam folder Zdjęcia Google, do którego będą trafiać wszystkie fotki i filmy z aplikacji Google Photos z naszego smartfona, tabletu czy komputera Mac/PC. Jeśli jakieś zdjęcie z niej wykasujemy, zniknie ono także  z tego folderu na dysku Google – i odwrotnie. Więcej informacji szczegółowych uzyskacie na stronie pomocy:

Link do szczegółowej pomocy usługi Zdjęcia Google:

https://support.google.com/photos/answer/6193313?hl=pl&ref_topic=6156061

https://support.google.com/photos/answer/6156103?hl=pl

No dobrze, mamy już folder ze zdjęciami na dysku Google. Aby pliki były pobierane na nasz twardy dysk komputera, wystarczy, że zainstalujemy aplikację Dysk Google na naszym pececie lub Macu i włączymy synchronizację katalogu Zdjęcia Google. Analogicznie jak w usługach typu Dropbox czy OneDrive.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi – piszcie w komentarzach.

Leave a Reply