Koniec Xbox Music i Xbox Video.

Microsoft likwiduje dwie marki, które zdążyły się zakorzenić w świadomości użytkowników. Wraz z Windowsem 10 (przypominam, premiera 29 lipca) czeka nas multimedialna rewolucja i ofensywa firmy z Redmond.

Groove Music

Zrzut ekranu 2015-07-10 o 13.22.17

Serwis muzyczny zyskał nazwę Groove. Nowa, odświeżona aplikacja będzie oferowała możliwość płatnego abonamentu w zamian za dostęp do 40 milionów utworów (niestety usługa nie wystartuje w Polsce wraz z premierą Windows 10) oraz dzięki pełnej integracji z OneDrive -stanie się cyfrową biblioteką muzyczną. Dostęp do przechowywanych tam albumów będzie dostępny oczywiście z każdej platformy, tak jak ma to miejsce obecnie przy innych aplikacjach! To ogromna zaleta tej oferty, zresztą sam Microsoft w przekazach medialnych kładzie nacisk na darmowy dostęp do naszej muzyki (nie licząc kosztów subskrypcji OneDrive i posiadanych utworów) z poziomu chmury. Oferta streamingu nie jest tak eksponowana. Bynajmniej nie z powodu jej gorszej oferty od konkurencji.

Zrzut ekranu 2015-07-10 o 16.10.43

 

Movies & TV

Zrzut ekranu 2015-07-10 o 16.24.41

Tak po prostu będzie nazywać się nowy serwis VOD. Trochę ukryty w Windows Store i…niedostępny w Polsce. Dlatego szkoda znaków na więcej informacji, których z resztą jest na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że na rynku VOD w naszym kraju zacznie się powoli pojawiać większa konkurencja.

Leave a Reply