Zdjęcia Google grupowanie twarzy

Jak włączyć grupowanie twarzy osób na zdjęciach w Google Photos.

Google Photos posiadają funkcję automatycznego rozpoznawania i grupowania twarzy osób znajdujących się na naszych zdjęciach. To bardzo istotny element całej usługi. Niestety w Polsce nie możemy oficjalnie z tego korzystać przez przepisy chroniące naszą prywatność. Pokaże Wam jak łatwo włączyć grupowanie twarzy w usłudze Zdjęcia Google.

YouTube

Facebook

Wielu z Was na pewno korzysta z usługi Zdjęcia Google. Jest to obecnie najlepsza tego typu usługa na rynku. Do tego dla zdecydowanej większości użytkowników darmowa opcja pozwalająca na przechowywanie zdjęć do 16 mega pixeli oraz filmów w rozdzielczości full HD w zupełności wystarczy. Jednak nie wszystkie dostępne w Stanach Zjednoczonych funkcję działają u nas  – w Polsce i Europie. Bez wchodzenia w szczegóły dlaczego tak jest pokażę Wam teraz w jaki sposób włączyć coś absolutnie praktycznego – grupowanie twarzy.

Najprostszym sposobem jest pobranie i instalacja najnowszej wersji przeglądarki Opera. Spokojnie, będzie nam potrzebna tylko na 2 minuty. Potem możemy ją usunąć z naszego komputera czy smartfona.

Po zainstalowaniu przeglądarki na naszym urządzeniu wchodzimy w ustawienia i włączamy opcję VPN. W kolejnym kroku wystarczy już tylko zalogować się na nasze konto Google. Upewniamy się tylko czy łączymy się przez serwery znajdujące się w Stanach Zjednoczonych. Po zalogowaniu przywita nas komunikat o dostępnej nowej funkcji dla naszego konta – grupowaniu twarzy. Klikamy ok… i gotowe!. Od tej pory, na wszystkich naszych urządzeniach zalogowanych na nasze konto Google będziemy mieli dodatkowy album „Osoby”. Możemy w nim nadawać znalezionym przez system osobom dowolne nazwy i grupować wg własnych upodobań. Teraz możemy się ze spokojem wylogować i odinstalować przeglądarkę Opera, jeśli nie mamy zamiaru dłużej jej używać.