Android Pay w Polsce. Jaki bank wybrać?

Android Pay od kilkunastu tygodni funkcjonuje w Polsce. Jeżeli chcielibyście założyć konto w Banku Zachodnim WBK, Alior Banku lub T-Mobile Usługi Bankowe tylko po to by płacić przy pomocy Android Pay – nie musi to być droga zabawa. Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie kryterium założenia konta i wyrobienia karty w celu płatności bezgotówkowych.

Który bank wybrać? Oto mała ściąga:

Android Pay w Polsce. Jaki bank wybrać?

Jeśli nie chcesz mieć bata nad głową w postaci progu kwotowego wybierz konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Wystarczy, że w miesiącu kalendarzowym pięć razy zapłacisz kartą (telefonem) w punktach usługowych. Nie wliczają się do tego transakcje internetowe, które obciążają kartę, np. doładowanie konta PayPal czy SkyCash! Jeżeli próg 100 czy 200 złotych miesięcznie nie stanowi dla Ciebie problemu w grę wchodzą pozostałe dwa rachunki.

Zwróć uwagę, że poszczególne konta mają WIELE dodatkowych opłat, takich jak: przelewy, powiadomienia SMS (można wyłączyć), wypłaty z bankomatów. Nim wybierzesz konkretne konto dokładnie zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji.

A może nie macie potrzeby zakładania dodatkowego rachunku tylko po to, by płacić przy pomocy Android Pay? Istnieje BLIK, płatności HCE, które działają i cieszą się popularnością. Daj znać w komentarzach co o tym sądzisz.

Leave a Reply